| Aj7fownzbx17138277 a întrebat:

Am aflat că am astm bronșic, vreau sa îmi explice cineva ce înseamnă și cum s-ar putea vindeca? As mai vrea sa precizez că urmează să merg la liceu cu program sportiv, rugby, mă afectează aceasta " boala "?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu se vindeca, dar se tine in frau cu medicamente date de pneumolog. Poti face sport daca ti le administrezi inainte de efortul fizic

| darrio2007 a răspuns:

Exista medici pentru asa ceva.

| alina2k18 a răspuns:

Https://www.cdt-babes.ro/articole/astmul-bronsic.php
In concluzie, daca ai simptome la efort cam cum crezi ca o sa fie la un antrenament?