| ManGino a întrebat:

Buna am 19 ani sunt din Valcea si de multi ani sunt diagnosticat cu astm bronsic. As vrea sa stiu daca mai am sanse de a ma vindeca de aceasta boala daca DA cum si prin ce? Numai pot simt ca numai pot sa traiesc boala asta ma chinuit foarte mult si as vrea cu orice pret sa scap de ea si de spray. As vrea daca se poate sfaturi, retete de preparat si un video cu exercitii de respiratie, cum sa scap pentru totdeauna de respiratia grea si astm. Va rog ajutatima. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Din pacate de scapat nu o sa scapi niciodata. Dar poti sa o tii sub control. Sa eviti fumul, praful si agentii care stii ca iti declanseaza crizele.

| untu a răspuns:

Da,se poate vindeca prin acupunctura, prin cura balneara salina, tratament prin pipa cu sare (inhalator) de la WELLNEO.RO!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Astmul bronsic nu se vindeca. Trebuie sa tii boala sub control.Incearca sa te feresti de spatiile unde se fumeaza, de parf mult, mergi la saline si poate parintii iti cumpara un dispozitiv de purificat aerul, eu stiu unele foarte eficiente de lacabinetele veterinare dar costa undeva la 1900 lei.Un astfel de dispozitiv pe care il poti porni ziua noaptea in momentele cand stai in casa, te va ajuta foarte mult.Tratamentele cu corticosteroizi sunt pentru cazurile grave dar si cele mai nocive pentru organism.
Multa sanatate.