| Doareu2804 a întrebat:

Azi-noapte l-am visat pe baiatul pe care il plac... Am visat ca el m-a intrebat "De ce nu imi marturisesc sentimentele?" mi-a zis ca tine la mine mult iar eu i-am zis ca il iubesc laughing stiu ca e doar un vis dar nu stiu cum sa mi-l explic si daca ar fi bine sa ii spun ce simt!?

8 răspunsuri:
| Jhfdfd a răspuns:

Prin vise traiesti ce de fapt nu ti se intampla... Suna ciudat dar si mie mi s-a intamplat... Visul tau este dovada clara ca il iubesti si tot restul, urasc sa spun asta dar ca celelalte vise, este doar o inchipuire, cel putin nu ai de unde sa stii cum va reactiona si de astea. Cel mai sigur e sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti deschis cu el. Chiar si pe ocolite, el va observa, asta daca nu a sesizat pana acum si va incerca sa indrepte discutia in directia "aia". Cum spuneam si mie mi s-a intamplat acelasi lucru [visul] doar ca restul a fost un cosmar, doar toti stim ca lumea asta e cel mai rau lucru posibil. Ok deci ne-am inteles? Mergi la el si vorbiti deschis, chiar daca este greu mai bine ii spui tu ca il placi/iubesti chiar daca stie, pentru ca va conta foarte mult. Succes, sa ne anunti finalul happybig grin!

| AdyAdeluş a răspuns:

Normal. Cel mai bine ar fi sa ii spui asta
Uite nu sunt genul care sa cred in vise dar am vasut ca unele sunt reale, se intampla. Asa ca eu zic sa o faci. Cu dumnezeu inainte, nu?

| neutrino a răspuns:

Nu, ar fi bine sa astepti initiativa lui.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Ehe... visele sunt create de creier, adica il iubesti atat de mult si te gandesti la el asa de mult incat... nu stiu, si eu zic ca ceilalti intalnitiva undeva si spune-i. nu stiu de ce dar am impresia ca si lui ii place de tine si daca nu-i place chiar asa mult fa-l tu sa se indragosteasca de tine happy Bafta!

| Solitude15 a răspuns:

Asta e un semn ca destinele voastre sau intilnit si trebuiesc unite uneori visele sunt mai mult decit doar niste vise asa ca cheama-l undeva in parc si spune-i ca vrei sa vb cu el spune-i tot pe neprins de veste si sarutal(daca crezi ca e nevoie) intreaba-l despre sentimentele lui si fii unica ca vorba aia "te-ai nascut originala nu muri o kopie " scuze de greseli am scris repede

| 17Constantin a răspuns:

Acest vis al tău este un semn. Un semn ca trebuie să treci la acțiune. Nu știu de cît timp îl placi pe acest băiat, dar știu că a venit timpul să i te descoperi și să-i spui ce simți. Dacă va accepta sau nu ceea ce-i vei spune e deja problema lui.

| Doareu2804 explică (pentru 17Constantin):

Il plac de vreun an si am avut o perioada in care vorbeam foarte mult dar sincer cred din ce in ce mai mult ca m-am cam indragostit si e cam prima mea dragoste

| 17Constantin a răspuns (pentru Doareu2804):

Păi atunci nu rămîne decît să-i spui acest lucru personal. Alege o zi cînd ești în cea mai bună dispoziție si fă acest pas. Sper să ai succes, baftă.