| a3m1n a întrebat:

Nu stiu cu ce sa incep...deci e o fata de care imi place foarte mult ne stim de vreo 6 ani dar numai de 1-2 imi place de ea problema e ca eu m-am mutat de acolo si ma duc doar in weekenduri... vreau sa-i spun cat de mult o iubesc dar nu pot.Cand ma aflu fata in fata cu ea nici nu mai stiu ce sa spun.
I-am cerut prietenia o data la scoala dar a refuzat si eu stiu sigur ca a fost din cauza colegilor pentru ca la cateva luni (2-3)m-a intrebat si ea dar am refuzat din aceeasi cauza era o colega de la mine din clasa si...nu stiu.nu pot sa-mi marturisesc sentimentele fata de ea. Imi zambeste tot timpul si imi face cu mana dar nu stiu...tot mie teama sa marturisesc adevarul. Va rog ajutati-ma amandoi avem 14 ani

Răspuns Câştigător
| B3belusha a răspuns:

Este sigur lucrul ca si ea te iubeste odata ce ti-a cerut si ea la randul ei *prietenia*. Sincer, acum totul depinde de tine. Tu trebuie sa te duci si sa iti faci singur curaj sa ii spui ce simty pentru ea. Mey, daca ai messul ei, sau nr de tel, poti s-o faci si asa, cu toate ca mia indicar ar fi *fata in fata*, pentru a-i demonstra ca nu vrei s-ty baty joc d ea si ca ai sentimente sincere pentru ea. Stiu e greu s-o faci, foarte greu, multi am fost in situatia asta si parca *ne papase pisiska limba* laughing Si sa nu-ty mia fie teama mai ac nu ai dc. Ea te place, uh o placi, nu ai ce pierde. Sfat> mai pune-i o data intrebarea dar cand sunety singuri, nu cu toata *haita* dupe voi, si presimt ca o sa raspunda afirmativ big grin Deci, succes si *cu tupeu inainte mai* happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul asta, sincer, am inpresia ca nu mai exista fete cu capul pe umeri, care sa gandeasca. La fel ca tine, mi-a placut de o fata din clasa, dar ea spunea pe drum, ca numai cei de 20 de ani sunt buni pentru ea. Nu stiu. I-am dat si un trandafir ieri la ziua unei colege, si la fel, tot de aia vorbea. Poate fata ta e mai intreaga la minte, Bafta cu ea. Si apropo, du-te, i-ai o floare, dai-o si sigur o sa te intrebe "cu ce ocazie?" Si ii zici ca o placi, si gata. Daca zice da bine, daca zice nu, rau asta e.

| euuu_8909 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea pe mess sau la tel sau cand sunteti singuri si, dupa cum spui cred ca te place si ea asa ca u esti baiatul fa primul pas:*