| Puppypinky a întrebat:

Mie si prietenei mele ne place de acelasi baiat. Ea stie ca il plac si mi-a spus "e al tau". Nu stiu ce sa fac. Adica am avut o cearta in care ea mi-a spus ca ma gandesc numai la mine ( nu era despre baiatul pe care il plac). Nu stiu daca si el ma place, dar prietenii lui spun ca el ma place. Sa uit de el sau sa incerc sa aflu daca el ma place inapoi si sa ii marturisesc si sentimentele mele?

Răspuns Câştigător
| BadAngel3 a răspuns:

Tu te gandesti numai la tine sau ea? Adica pentru ea e ceva gen: Daca ma alege pe mine, tu trebuie sa intelegi, dar in caz ca nu ma alege pe mine, atunci o lasam balta amandoua.Ei bine, nu e asa. Nu poti obliga pe cineva sa te placa. Daca el te place pe tine, atunci ea trebuie sa accepte asta.Si da. Daca te place si el, puteti fii un cuplu. Daca ea nu accepta, atunci nu iti e o prietena adevarata.

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Varianta a 2-a.
Dai o sansa... poate o sa iasa bine.
Succes!

| evelinna01 a răspuns:

Am trecut prin asta si eu, iar rezultatul final = s-a dus de rapa prietenia mea cu cea pe care am considerat-o cea mai buna prietena. Adevarul e ca a fost vina ei, insa ea nici acum nu vrea sa inteleaga asta. Daca tineti cu adevarat la prietenia voastra, uitati amandoua de baiatul respectiv. Daca nu, e un risc sa va certati si nici sa va mai impacati.