| Corina45788 a întrebat:

Bună ziua, ceva pentru mâncărimi întime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Apa si sapunul sa te speli, ce varsta ai?

| Corina45788 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am încercat tot ce e posibil până și spalaturi cu ceai..., nu pot ajunge la ginecolog în perioada asta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Corina45788):

Ai candidoza vaginala, trebuie antibiotic, nu esti in țara? Ca ar fi bine sa te vada ginecologul sa iti dea reteta, de cit timp ai acele mincarimi? Ai facut sx neprotejat? Ce varsta ai? Sanatate multa, incearca sa te speli cu ceai de musetel dar fara antibiotic nu se rezolva.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medicul ginecolog, ca sa-ti faca teste vaginale de detectare a infectiei din vagin, probabil un BTS si sa-ti dea tratament pentru acea infectie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru astfel de probleme se apeleaza intotdeauna la medic!

| gabicoo a răspuns:

Aparat de scărpinat.

| Sophieka a răspuns:

Mancarimile intime nu sunt normale... Ai o ciuperca / problema medicala si astea sunt destul de grave...
Trebuie sa mergi la ginecolog.
Suplimentar pe langa ce iti va da ginecologul in functie de problema pe care o ai, este acest spray extraordinar :
Spray intim Topida:
https://ecozar.ro/......-p4793-cat

| Standt a răspuns:

Medicul ginecolog!

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Prieten

| Cavaler001 a răspuns:

Depinde de mancarimihappy
Poate fi indicat sexul sau ginecologul. Din 2 sigur e unahappy