| TommySarmaua a întrebat:

Bună! Am 14 ani și beau Cappuccino o data pe săptămână și asta doar dacă am scoala. Este în regulasa beau dacă știu sa ma controlez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O dată pe saptamana nu are la ce sa-ti dauneze. Numai sa nu depasesti cantitatea.

| Violleta2022 a răspuns:

Evita sa mai bei cafea sau capucino la anisorii astia, ca-ti poate afceta organele interne si sistemul nervos.
La fel ca si cola, cafeaua, nesul, capucino, toate contin multa cofeina care nu este recomandata copiilor in crestere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă te limitezi la 1 pe săptămână nu se întâmplă nimic.

| Jessica1235 a răspuns:

Poți bea liniștit, dar ai grijă să nu ajungi să bei mult prea des, o dată pe săptămână e în regulă.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Este în regula, dar ai grija ca cafeina poate da o dependenta de care foarte greu te mai poți lăsa, nu mai bea deloc energizante dacă alegi sa consumi cafea fiindca 1 energizant contine tot atâta cafeina ca și o ceașcă de cafea, eu am băut acum mai mulți ani aproape zi de zi energizante, m-am lăsat o perioada de ele, și de ceva timp iară beau energizante mai multe ca înainte.