| AdrianSorin a întrebat:

Bună ziua. Am și eu o problema cu sângerarea anala aproape de fiecare data și mai am zilnic și mâncărimi. Ar ști cineva care ar fi cauza sau un tratament? Nu am nici o durere sau ceva de genu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Este posibil să ai hemoroizi și ar fi bine folosită o cremă - Hemorzon după toaleta prealabilă a zonei respective. Paralel poți lua câteva săptămâni: Enterolactis Duo, 1 plic zilnic în puțină apă călduță, înainte de micul dejun. Dacă nu trece cu astea, mergi la medic! Numai bine!

| sammie a răspuns:

Așa am avut și eu. Te stresezi sau nu dormi suficient si te culci tarziu. Cu mancarimile mai bine te duci la medic sa vezi daca ai vreo alergie sau alte boli.