| anonim_4396 a întrebat:

Buna prietena mea are 15 ani si i-a venit pentru prima data ciclul dar inainte de ai veni a avut un contact cu un baiat a doua luna cand trebuia sa ii vina ciclul nu a mai venit si a venit doar o substanta maro ingrosata. Este posibil sa fie insarcinata daca i-a venit ciclul la o luna dupa ce ea a avut acel contact. o cunostiinta i-a spus ca nu e insarcinta si nu ii vine ciclul deoarece are niste dereglari asa e pentru prima data

5 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

E o dereglare hormonala daca i-a venit ciclustraight face nu are cum sa fie gravida

| alexandru04 a răspuns:

Nu i-a venit ciclu'.da a avut relatii sexuale.mda.generatia X vine.

| annna a răspuns:

Nu este insarcinata...ala inceput sunt niste dereglari

| ThePinkPanther a răspuns:

La inceput si mie imi venea tot maro asa. Spune'i sa nu se sperie. Daca vrea sa se asigure sa faca un test ceva. Dar data viitoare cand o face ar fi bine sa foloseasca si niste metode contraceptive ca slava domnului s'au inventat cu un motiv. Dar totusi nu e cam mica pentru lucruri de'astea? Parerea mea...

| elenutza_7279 a răspuns:

Nu cred ca e pentru prima data.acum depinde si de cum reactioneaza sau se comporta organismul. posibil si sa fie insarcinata.pentru a fi sigura ca nu e asa spune-i sa se duca la un control.si daca nu e insarcinata inseamna ca acest lucru se intampla din alta cauza.happy