| stegsnsb37 a întrebat:

Am facut sex protejat cu partenera mea si nu cred ca are cum sa o fi lasat insarcinata, insa dupa o saptamana de la act a avut o scurgere, iar menstruatia nu i-a venit, acum au trecut 2 saptamani si mai avuse crampe abdominale. Se poate sa fi ramas insarcinata? Sau o dereglare hormonala? Aceasta era virigna. URGENT! Nu doresc un copil…

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Am facut sex protejat cu partenera mea si nu cred ca are cum sa o fi lasat insarcinata"

si nici nu are cum!

| stegsnsb37 explică (pentru Simpatic):

Pai si de la ce a aparut acea scurgere si intarzierea menstruatiei?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile d ela ultima partida sexuaala, fiindca numai dupa 3 saptamani (21 zile) hormonul gravidiei poate apare in urina.

Crampele de burta apar de la gazele din burta ei, daca amancat varza, fasole sau cartifi ori a baut sucuri acidulate.
Dereglarile hormonale nu apar de la sex si nici de la virginitate, ele par de la chisturi ovariene, fibroame uterine, de la probleme tiroidiene si hormonale, nu de la o partida de sex.

Daca nu va doriti un copil, atunci invata sa folosesti INTOTDEAUNA prezervativul la sex, ca nu doare, nu musca, nu produce dereglari sau efecte negative doar protejeaza 100%.

| dullcat a răspuns:

Buna.Dupa primul contact sexual hormonii protesteaza mai mult sau mai putin si da, pot aparea schimbari in ciclul menstrual obisnuit, se poate deregla etc.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat, nu este posibil sa fie gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Daca a fost protejat, este in regula.

ce fel de scurgere a avut?

| stegsnsb37 explică (pentru Robert2526):

Rosiatica dupa o zi de la actul sexual si inca o data dupa o saptamana.

| Felissa13Eden a răspuns:

Daca a fost virgina e normala sa aiba o scurgere dupa primul contact sexual. Tu spui ca a avut o scurgere dupa o saptamana, poate a fost la ovulatie. Dupa ce ii trece menstruatia sa faca un test de sarcina. Dar eu nu cred sa fie ceva. E normal sa ai simptomele astea daca ai fost virgina.

| stegsnsb37 explică (pentru Felissa13Eden):

Pai ea spune ca inca nu i-a venit, are o menstruatie neregulata, ar fi trebuit sa i vina zilele trecute.