| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa fiu insarcinta daca ciclul mi-a venit la o luna dupa ce am avut un contact sexual si apoi la 5 luni. Mentionez ca mi-a venit regulat la acelasi termen a durat cat trebuia sa dureze

3 răspunsuri:
| Mynewlifestyle a răspuns:

Este posibil este neaparat nevoie sa iti faci testul si daca nu esti insarcinata...trebuie sa mergi la medicul ginecolog este posibil sa ai o infectie

| Kruger2 a răspuns:

Sansele sunt enorm de mici, aproape inexistente. Insa ai grija data viitoare cand intretineti acte sexuale: folositi o metoda de contraceptie, de preferat prezervativul de la bun inceput. Nu iti mai pune burtica la bataie. big grin

| Kruger2 a răspuns:

Ai fost virgina inainte de asta? Dupa dezvirginare, la unele fete li se deregleaza foarte mult ritmul ciclului menstrual asa ca nu ar trebui sa te ingrjiorezi. Ca sa fii sigura, ia-ti doua teste de sarcina si fa-ti-le la interval de minim 10 ore.