| Răzvănykă a întrebat:

Evolutia omului aduce avantaje sau si dezavantaje?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Evoluția nu înseamnă ceea ce cred oamenii,evoluția înseamnă adaptarea le mediu și reproducerea,evoluția nu e o credință,dogma,religie e un fapt științific, nu e implicată vreo zeitate, viața insati nu are sens, scop nici universul nu are, evoluția repet nu e ceea ce considera oameni a fii

| dullcat a răspuns:

Parerea mea este ca intotdeauna ambele, fiind vorba atat de o evolutie pe unele planuri cat si de o involutie pe alte planuri. Orice altceva, o extrema sau alta, cred ca ar suna nefiresc, chiar distopic, sf.

| RAY a răspuns (pentru dullcat):

Evoluția nu are legătură cu ce consideram noi e pur și simplu întâmplătoare

| Simpatic a răspuns:

Si siwinking