| Lovely_6403 a întrebat:

Ce avantaje si ce dezavantaje aduce darul frumusetii? Funda

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Avantajele le ştim cu toţii. Dezavantaje în schimb sunt:
- prejudecăţile celorlalţi (mulţi oameni asociază frumuseţea cu prostia - foarte greşit, ilogic);
- majoritatea bărbaţilor se teme de femei frumoase (şi vice-versa);
- niciodată nu ştii, dacă eşti plăcut/ă pentru frumuseţea ta exterioară sau şi pentru cea interioară; unii văd doar ambalajul şi refuză/uită să se uite în interior;
- invidia şi răutăţile unora, etc.

Şi apropo de acest subiect...
http://www.tpu.ro/......-flirteze/

Numai bine!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Conteaza in mare parte si. exterioru.dar mai mult conteaza ce ai. inauntru. eu nu cred ca v ar place ca perechea cu care sunteti sa fie rupt[rupta]din soare,sa dati bine la lume si in casa numai scandaluri, certuri batai, etc ...stiu un caz unde o fata umbla cu un tip numai pentru ca era bengos dar numai ea stie cate a indurat [de la arsa cu tigara, batuta si a.m.d.

| BeautyTeacher a răspuns:

Avantaje:in liceu,adica in adolescenta in general,te place lumea,esti placuta de baieti, poti castiga Miss care aduce o gramada de avantaje cum ar fi:te cunoaste lumea, castigi bani etc.
Cand cresti putin mai mare te poti face model sau poti fi imaginea unor firme de machiaj pentru a le face reclama.
Dezavantaj ar fi acela ca multe fete frumoase sunt rapite de proxeneti si duse la prostitutie in alte tari.

| Mihaa12 a răspuns:

Ceau kiss. Eu nu cred ca sunt dezavantaje happy. Stii vorba aia : Personalitatea mea ma scapa mereu de rau pentru ca ce-i frumos ii place si lui Dumnezeu. [ De fapt cred ca e mai mult un statushee hee ] dar sa revenim, nu cred ca are dazavantaje ...sau thinking poate doar unul : asa de multi baieti o sa fie pe tine ca nu mai sti pe cine sa alegi smug laughing.

| WhyIsTheWordSoBad a răspuns:

El aduce de amandoua in aceeasi proportie.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Dupa mine sunt foarte mult avantaje!
Si daca stai sa te gandesti bine, sunt putine dezavantajewinking

| YoYoLicious a răspuns:

Avantaj: cel care are darul frumusetii poate cucerii mai usor persoanele din jurul lui
Dezavantaj: nu stii daca cel care sta langa tine, vrea doar sa te arda sau intr-adevar te place pentru felul tau dea fi
P.S: baietilor le plac mai mult fetele destepte, decat cele care arata bine, intr-o relatie de lunga durata. Importanta e atitudinea: nu felul in care arati, ci felul in care te faci placutahappy

| LovelySweeGirl a răspuns:

Este foarte complicat