| CdeMetal a întrebat:

Am povestit acum niste ani o intamplare, pe care o gasiti aici:
https://www.tpu.ro/......a-noptile/

Acum vin cu o continuare la aceasta intamplare, o continuare care s-a desfasurat in acesti aproape 3 ani.

Prietenul meu a divortat in iarna lui 2022, nu a mai rezistat, nevasta-sa pur si simplu nu suporta sa vorbeasca despre nimic cu el, si, mi-a spus ca nici relatii sexuale nu mai intretineau de un an de zile, ea spunand ca nu mai simte nevoia de asa ceva, e fericita doar cu jucariile, in fine, noi iesim din nou la un pahar de vorba dupa munca, si ma gandesc ce repede se pot schimba lucrurile, si apoi, la fel de repede pot ajunge in stadiul anterior.
Acum pot spune ca eu sunt in situatia lui, sunt cu cineva care nu vrea sa mai auda de relatii sexuale, desi era normal inainte, e o relatie parca platonica, nici sa o mai ating nu suporta.
De ce ar sta o femeie cu un barbat pe care nu il suporta din punct de vedere sexual?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu iubesc o fata pe care nu am cunoascut-o vreodata real,iubirea e misterioasa,nu inteleg ca nici sexual nu ma atrage nici fizic, poate e iubire legata de caracter, suflet, daca te intelegi cu un om si in lipsa sexului, atractiei poti iubi am patit-o de mai multe ori

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Daca ai putea sa-i transmiti acum un mesaj, care ar fi ala?

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu stiu ca ma uraste si nu vreau sa zbor in aer ca o butelie

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Insista putin, poate lasa garda jos. Atitudinea ostila ar putea fi doar un test, o masura de precautie.
Demonstreaza-i ca meriti sa fii langa ea!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"De ce ar sta o femeie cu un barbat pe care nu il suporta din punct de vedere sexual?"
Greu de spus.
Dar de ce ai sta tu, daca nu primesti ce consideri ca meriti?
Nu astepta sa te schimbe ea pe altul, scapa tu de ea. O relatie defecta face mai mult rau decat bine.

| Hyperion7 a răspuns:

Asta doar dansa îți poate spune.
Însă nu e exclus sa fii o varianta de rezerva sau un pansament, iar când nu mai are nevoie de tine ....pa-pa

| Lupică27 a răspuns:

Femeile erau si inainte ciudate, dar de cand cu retelele de socializare sunt super dubioase.
Orice ar fi e clar ca nu vre sa-ti spuna, parerea mea e ca nu-i convine ca bei si mirosi a bautura si probabil mai vi si beat acasa, asta sa fie?

| CdeMetal explică (pentru Lupică27):

Nu cred, beau doar o bere daca e odata la ceva vreme, cand ies cu prietenu cateodata iesim doar asa de socializare

| Lupică27 a răspuns (pentru CdeMetal):

S-a plictisit de tine, nu mai are atractie sexuala. La primul venit, primul servit, eu zic sa iti cauti alta.