| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

Salut! Am extrasistole și simt cum inima ia pauza pentru 1 secunda cam asa, sare o bătaie după bate puternic și ma înțeapă și în piept, am problema asta de ceva vreme am fost am făcut ecg uri și ecografie la inima și de la cardiolog a zis ca nu am nimic la inima mi-a recomandat sa iau aspacardin și magnerot, aspacardin ul l-am luat doar 10 zile și magnerotul încă îl iau, va rog ajutați-ma cu un sfat cu msa scap de ele? Simt cum inima ia pauza când încerc sa ma pun sa dorm si ma panichez și ma ridic din pat crezând ca mi s-a oprit inima de tot, va rog ajutați-ma, m-am saturat crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Nu te panica nu este nimic grav daca era ceva serios te informa medicul.Continua sa iei magnerot eu in fiecare primavara iau pentru senzatile de lesin

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Dupa magnerot te vei intari o data pe an e buna o cura cu magneziu

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru Mihai0101):

Salut, nu am cum sa nu ma panichez ca simt și un gol în stomac și ma sperii...

| Mihai0101 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Si eu ma ridic de mule ori din pat e o senzatie tare ciudata parca se opreste inima e doar o senzatie.Acum ca vine caldura minim 3 litri de apa pe zi trebuie hidratarea este necesara in orice perioada

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Am observat daca beau destula apa scap de palpitatia aia ciudata

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru Mihai0101):

Am încercat tot ce se poate și ce am citit pe la alții dar degeaba, la mine nu e doar senzatia la mine chiar se oprește câte 1-2 seundd de tot, nevoie de ajutor nu ma pot odihni