| Zimm a întrebat:

Pana la ce varsta voi mai creste in inaltime? Eu joc handbal de performanta, mai am cateva zile si fac 16 ani si deja am peste 2 metri inaltime (2.04 mai exact). Pana la inaltime o sa cresc? Mama are 1.80 si tata 2.05 big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se considera gigant cazul tau.
Posibil e gigantism, ar trebui sa vezi un medic.
Te pup!

| Lexi888 a răspuns:

Ai gigantism sigur si taicatu la fel, du-te la spital.nu e normal sa fi așa inalt

| Zimm explică (pentru Lexi888):

Nu are nimeni gigantism, este inaltimea naturala. Unii sunt mai inalti, altii mai scunzi.

| ErickEmil a răspuns (pentru Zimm):

Unii mai inalti, altii mai scunzi. adevarat, dar diferenta este de la 1.65 - 1.90. cei ce depasesc aceasta masura sunt bolnavi

| Lexi888 a răspuns:

Fa tratament

| Lexi888 a răspuns:

Du-te ma întreabă p oricine ca daca ai peste 2 metri e Gigantism curat

| MoruAndrei a răspuns:

Se consideră gigant, individul ce depășește cu 20% talia normală pentru vârstă, sex, rasă.
Şi da, cei care au peste 2m (mai ales la această vârstă) sunt consideraţi deja bolnavi.

| HUBBO a răspuns:

Si la 26 de ani o sa ai 4.10 laughing du-te la un medic