| Panteraa a întrebat:

Mama mea a fost diagnosticata cu ceva la coloana la zona gatului, inelele sunt tasate in zona cervicala, apasa unele pe ele si o doare foarte tare gatul. Nu stiu cum se cheama exact. Doctorul i-a spus ca cel mai indicat e sa se opereze. Am cautat pe net si nu am gasit nicaieri costurile unei astfel de operatii sau daca e una grea sau usoara. Stiti ceva cum e si cat ar putea fi? Am spus sa incerc si aici. Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Operatiile sunt gratuite pentru cei care au asigurare medicala.
Insa, o operatie la coloana deseori este riscanta, e recomandat doar in cazurile cand nu exista alte solutii.

Te sfatuiesc sa mergi si la un alt medic specialist de neurologie si consulta te si cu el in privinta operatiei.

Si mie mi-a recomandat un medic o operatie la coloana cu peste 20 ani in urma, dar am fost invatat de altcineva cum sa "supravietuiesc" fara durerile insuportabile, asa ca de atunci ma tratez singur si am dureri relativ rar (fata de perioada cand a aparut prima data), care sunt suportabile si trec repede.