| AlexMaftei2001 a întrebat:

Dacă nu am carte de munca, îmi pot face asigurare de sănătate?
Cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Da, poti sa te asiguri singur.Ai aici informatiile. De asemenea te poti interesa la ANAF daca poti plati din trei in trei luni.
https://alba24.ro/......15184.html

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Ca să ai asigurare medicală trebuie să ai contract de munca.

| Simpatic a răspuns (pentru Cipi1212):

Se poate si fara sa fii angajatwinking

| suntserios a răspuns (pentru Cipi1212):

Nu e obligatoriu. Își poate plati și singur asigurarea