| boss5757 a întrebat:

Salut, tocmai am achiziționat un laptop de gaming și cred că mi-am luat țeapă ))
a costat 1000 de euro și specificațiile sunt următoarele
i5-12450 (nu știu ce litera e după nu mă pricep)
rtx 3050
512 GB SSD, monitor de 144hz.
Am văzut preturi mult mai ieftine cu același specificații pe internet. Voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca iti creeaza neliniste acest lucru si te incadrezi in cele 14 zile, poti face retur
din caracteristicile pe care le-ai oferit mai sus, nu pare un laptop slab oricum!

uite laptopurile cu caracteristici asemantoare cu al tau cam unde se situeaza ca si preturi https://www.emag.ro/......priceasc/c

observi in linkul pus de mine ca difera de la producator la producator preturile

un laptop cu aceleasi caracteristici va avea un anumit pret la Lenovo, altul la HP si altul la brandul ASUS

nu uita insa si faptul ca anumite laptopuri la un moment dat pot fi la reducere (avand discount) in timp ce alte modele asemantoare nu au in acel moment reducere!

am patit si eu ca tine ceva de genul in anii trecuti chiar cu cei de la eMAG, care nu sunt cei mai fair play comercianti asta fata de preturi si adaosuri,dar asa este din pacate in acest tip de afaceri, nu ai mama si nici tata, adica ei nu au;)
am cumparat un laptop cu 5000 de lei pe atunci care era chipurile redus de la 5800 de lei, laptopul nou nu "resigilat"
si la cateva zile am vazut pe alte platforme ca acelasi laptop era cu 800 de lei ma putin :) turbezi nu alta
nu l-am mai returnat! caci eMAG sunt seriosi in ceea ce inseamna garantia DAR EXISTA ALTE LOCURI SI MAGAZINE ONLINE CARE ITI VAND PRODUSE CU UN PRET MAI MIC DAR GASESC TOT FELUL DE GASELNITE CAND E VORBA SA REPARI UN PRODUS PE GARANTIE SAU SA-I FACI RETUR...asa cum se intampla la pcgarage sau cel.ro de exemplu, societati care nu sunt tocmai corecte cu clientii lor!

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Multumesc boss pentru funda asta portocaliewinking

1 răspuns: