| Movridineanu23 a întrebat:

Dacă sunt însărcinată la 14 ani și eu vreau sa îl păstrez și parintii nu vor ce se intampla? Va rog răspundeți la întrebare, va rog frumos.

18 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Parintii ar trebui sa ajute tinerii...nu sa-i dezumanizeze
desi intrebarea pare trolling, iar timpul va reliefa adevarulwinking

| mihai69 a răspuns:

Nu e decizia lor.
Tatăl viitorului copil intră câțiva ani la pușcărie dacă e cu cel puțin 3 ani mai mare ca tine.
Cam asta se întâmplă.

| dullcat a răspuns:

Se intampla ca iti distrugi viata.Gandeste-te serios cum ai tu de gand sa iti cresti copilul din moment ce trebuie sa renunti la scoala si nu te poti angaja? Cine te va intretine daca parintii nu sunt de acord? Eu sper sa glumesti, din moment ce abia ti-ai facut cont si pui asemenea intrebare.

| MistarGoGu a răspuns (pentru dullcat):

Ei da... se " ocupa " tinerii BUNICI de cresterea si educarea proaspetei fapturi... ei sa mearga la munca si la seral daca au avut pofta de placeri carnale!

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Era ironic raspunsul...

| StoicAnalysis a răspuns:

Parintii tai vor face alegerea pentru tine. Din punct de vedere legal, esti prea "mica" sa ai dreptul la a fi mama. In ochii statului, tu esti inca un copil. Indiferent cat crezi tu ca esti de inteligenta si responsabila. Data viitoare daca vei vrea sa ai un copil, asteapta macar sa faci 18 ani. Si eventual sa bagi la bostan macar 12 clase si un loc de munca. Cu siguranta nu cred ca vrei sa fi sclava barbatului tau toata viata, avand in vedere ca fara scoala si fara un loc de munca nu poti creste un copil.

| ioana748 a răspuns:

S ar putea organismul tau sa nu suporte sarcina.
Deseori la varsta aceasta bebelusul nu se poate dezvolta si viata ta v a fi pusa in pericol.
Incearca sa vorbesti cu un medic ginecolog, iti va explica ca este vorba despre o sarcină cu risc.
Daca doresti acest copil in ideea ca tatal acestuia va crea atasament profund fata de tine trebuie sa stii ca nu va fi deloc asa. Imi pare rau sa te dezamăgesc.
Dumnezeu sa te ajute si sa fii bine si parintii tai la fel
❤️

| Dragobeta a răspuns:

Insarcinata la 14 ani. De cand ti-ai inceput viata sexuala?
Vrei sa il pastrezi? Stii ce inseamna asta?
Vai de capul tau copila!

| MistarGoGu a răspuns (pentru Dragobeta):

Ca a inceput-o nu este o mare problema ca de pe la 12 ani incep sa le arda " buzele " dupa tavaleala da un amărât de prezervativ de 5 Lei tot se poate cumpara! Da mai bine o bere la doza sau o țigară de " foi " NU?

| LisaJulie a răspuns:

Dacă vrei sa îl păstrezi va trebui totuși sa îl dai spre adopție! Ești copil și nu știu cât de stabila financiar este familia ta! Alta soluție în afara de adopția nu existaa

| Standt a răspuns:

Medicul decide.

| MistarGoGu a răspuns:

Un obiect cu valoare de sub 10 lei numit prezervativ VA PUTEA scapa de multe bătăi de cap! Ma copii puneti mana pe o carte si mai citiți cand vine vorba de viața sexuala!

| dullcat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nici macar nu este nevoie de carti, au mura in gura pe internet, exista atatea pagini de informare cu privire la educatia sexuala, sute de articole, nenumarate canale Youtube infiintate de medici si diferite asociatii cu videoclipuri la care trebuie sa dea play si multe altele, deci ce poate fi mai usor de atat daca informatia este la un click distanta, oferita pe tava?

| MistarGoGu a răspuns (pentru dullcat):

Nooooo pai nu este mai interesanta hahaiala, maneaua si influencer-ul de " carton " care se pozează / filmează in Mertzan sau BeMeWeu in timp ce face reclama la chinezarii de 5 lei? Este! Si apoi plâng pe la colturi ca au rămas gravide in pauza in toaleta scolii sau avorteaza mii de copii!

| dullcat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Evident...Daca faci referire la reclamele alea ascunse cu plasare de produse de unica folosinta, complet inutile pentru viata de zi cu zi, sunt,, favoritele mele''. laughing

| MistarGoGu a răspuns (pentru dullcat):

Eu faceam referire la interesul scazut pentru educatie in general la pacostea asta de "Generație Z " si la cea sexuală in special in orice forma! Cam TOT ce este " colorat si zornaitor " in media digitală ii atrage da 5 minute pentru un video educațional pe tema sexuală... plictisește rau ca EI vor direct PRACTICA la asternut! Beeeeaaahhhhh!

| dullcat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Am inteles, dar acum ce sa zic, fix la fel s-a spus si despre alte generatii.Nu consider utila blamarea si nici etichetarea, chiar daca imi mai vars si eu nemultumirile pe aici.

| MistarGoGu a răspuns (pentru dullcat):

Este o simpla constatare! Fiecare " trage " dupa cantitatea de graunte din bostanul de pe umeri! După calitatea anturajului si dupa timpul dedicat educației!