| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg la munca, indragostit de mine. Nu i-am batut niciun apropo ca as avea de gand sa am vreo aventura cu el. I-am zis doar ca-mi place de el ca si coleg intrucat isi vede de treaba lui. E insurat, are si o fetita, ce sa mai zic: un om la casa lui. Pare usor nefericit acasa din cate am inteles din discutiile pe care le-am mai avut cu el.
Mi-a spus intr-o zi ca s-a indragostit de mine, desi n-a vrut si ca i-ar placea sa petreaca alaturi de mine cateva ore din viata lui.
I-am spus ca nu e genul meu si ca sunt o sotie fidela. Parea ca a inteles, dar nu in intregime..ca tot imi zambeste zilnic, vad ca ma admira si imi mai trimite mesaje in care imi vorbeste frumos.
Imi iubesc sotul si nu vreau sa-l insel.
Pe de alta parte imi place si de colegul acesta ca ma mai face sa rad la munca..Intr-o zi l-am imbratisat, iar el a avut o erectie si de atunci am zis ca nu o voi mai face. Intr-un fel mi-e si mila de el ca-l vad nefericit. Ar vrea macar sa vedem impreuna un film intr-o camera la hotel, dar poate nu s-ar opri doar la film.
Ce-mi recomandati? Sa merg cu el intr-o zi sa vedem doar un film impreuna sau credeti ca sigur s-ar ajunge la sex mai ales daca am merge la hotel (desi pare a fi un om care s-ar tine de cuvant)? Ar dori la hotel sa nu riste sa fie vazut la cinema de vreo cunostinta si la fel as prefera si eu.
Multumesc pentru sfaturile voastre.
Un an frumos va doresc.

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Omul nu este prin definiție o specie monogama, deci prea puțin probabil sa nu ai de-a lungul vieții și o alta atracție sau chiar o alta relație. Tot omul însă, este foarte priceput la critici și definiții ale moralității când vine vorba despre, întotdeauna despre alta persoana. Întotdeauna moraliști își ascund cu grija latura asta, adică nu recunosc ca și ei sunt oameni și au atracții sexuale, aventuri de-a lungul vieții chiar și atunci când sunt implicati intr-o relație stabila. Personal cred ca răspunsul pe care îl cauți nu este DA sau NU, ci cum sa faceți astfel încât odată dat curs tentatiei sa rămână în spate o amintire plăcută și fără complicații. Asta depinde de voi, de gradul vostru de respect reciproc, de maturitatea și realismul vostru. Astfel de situații vor mai apărea pe parcursul vieții fără îndoială, nu e doar o situație unica de care dacă ai trecut, gata. Ideea este cum transformi magia unei atracții intr-o amintire plăcută?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca esti si tu casatorita nu ar fi frumos sa iti inseli sotul, cum te ai simtii tu daca sotul tau ar umbla cu alta? Acest coleg al tau vrea sa faca sex cu tine, faza cu filmul este o capcana cu care sa te prinda, daca el are probleme in casnicie nu trebuie tu sa i le rezolvi, si facind sex cu el clar nu i rezolvi problemele, ca daca cedezi odata va vrea mereu, poate ramîi insarcinata cu el ce o sa faci? Daca el te hartuieste la munca discuta cu sefii sa te mute pe alt raion sau pe el sa il mute sa nu va mai vedeti, tu l ai imbratisat asa prieteneste ca intre colegi de unde sa stii ca are erectie, treaba lui o rezolva el cumva eractia, daca are probleme acasa cu nevasta sa sa le rezolve, o amantă clar nu i va rezolva lui situatia in familie, ba din contra mai rau faci, ca daca afla sotia lui de tine e rau, daca afla sotul tau ca ai amant divorteaza de tine, asta vrei? Daca nu poti sa il refuzi schimba ti locul de munca ca de acest obsedat nu scapi, ce varsta ai?

| Ioana6510 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ma hartuieste. O data i-am zis sa inceteze si nu mi-a mai trimis niciun mesaj. Ma asculta si ma si ajuta cu munca. E un coleg bun.

| anonim_4396 explică (pentru Ioana6510):

Ar trebui să il lași să își bage **** în **** ta si tu sa îi faci o mie mai ales daca sunteti nefericiți.

| MarianWLF a răspuns:

Nu va fi doar un film si atat, nu cu un barbat care e atras de tine, si faptul ca iei in calcul sa iesi cu el avand in vedere ca ai un sot acasa ma face sa cred ca glumesti cand spui ca te consideri fidela, cand esti fidela excluzi orice alt barbat care incearca sa se dea la tine, mila fata de el nu justifica faptul ca ii acorzi sansa sa iesiti, sau alta varianta, iesiti dar lasa-l si pe sotul tau sa iasa cu alta femeie, singuri ei doi la hotel, doar asa "la un film", cum suna asta, perfect moral? Cum puteti fii oameni maturi, cu o casnicie si sa ganditi asa, iti dau eu raspunsul, ai inceput sa ai sentimente pentru el, mergi la hotel ca asta vrei dar nu vrei sa fii prinsa, divort usor iti urez.

| VoidEternal a răspuns:

Îți complici viața extrem de mult. E o certitudine că vrea mai mult decât un film. Asta îți garantez. Stai cuminte, genul asta de situații nu duce niciodată la nimic bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing ce răspund sa mai dai când vezi asa întrebare stai și te gândești acum în felul următor laughing ba eu cui săi dau rapsunul ca ăștia își înșală ambii parteneri nu rad de ei nu înțelegeți greșit rad de situația în sine la cum este adică ba las-o dracu ma rolling on the floor)) rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vrut sa răspund sincer și serios și mi-am data seama ca eu n-am ce răspund săi dau ca este atâta de ciudată toată situația ca n-are cum sa fie Adevăratălaughing)

| Ioana6510 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar e adevarata. Stii ca viata bate filmul happy

| Alexandru250201 a răspuns:

Evident ca se gandeste la sex cu tine, nu sa se joace cu papusile

| IAR a răspuns:

Din ce vad si tie iti cam place de el si esti curioasa cum ar fi sa-l simti in tine.
Mai devreme sau mai tarziu o sa cedezi in pl... lui.
Tu trebuie sa faci o alegere, continui cu sotul tau sau cu "colegul".
Daca il alegi pe sotul tau atunci intrerupi orice forma de interactiune cu colegul, iar daca ai posibilitatea, te si muti la alt departament.

| andrey69 a răspuns:

Pai nu esti categorica ca nu vrei asta, odata zici ca nu vrei aventuri ca ti iubesti sotul iar apoi spui ca sa accept sa mergem la hotel, sa fie un loc retras....parereamea este ca daca faci asta distrugi ambele relatii chiar de nu se prinde nimeni, apar sentimente fata de noul si pe sotul o sa l ti in stand by, ceea ce se ajunge la eticheta de curva, destrama familii.
Macar puneti punct actualelor relatii si incepi cu el si aia e.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana6510 a răspuns:

Nicio femeie nu-mi poate da un sfat? Voi ce ati face?

| ghost0 a răspuns (pentru Ioana6510):

Nu merita. Se distrug doua familii. Gandeste-te la fetita aceea mica crescand fara o familie intreaga. Tu chiar ai putea vorbi cu el despre chestia asta si sa ii atragi atentia ca nu e doar el pe cont propriu in ecuatie, ci si alte doua suflete implicate din familia lui, ai rezolva problema intr-un mod diplomat iar regretul nu iti va acapara viata de acum incolo.