| jjuydcujnd a întrebat:

Bună! Am 18 ani și libidoul 0. Niciodata nu am reușit să fac sex până la sfârșit pentru ca ma doare foarte tare și nu mă ud. Am fost la un ginecolog foarte bun si nu m-a ajutat. Sunt foarte atrasă de iubitul meu dar pur și simplu nu am niciodată chef. Ce îmi recomandați? În afară de a schimba partenerul pentru ca îl iubesc enorm. Oare funcționează vreun tratament? Vreo pilulă?
La lubrifiant sunt alergică.
Mentionez că am avut și alți parteneri înainte dar am avut aceeași problemă. Mulțumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar asa cum te intreba si Madaxo97...prietenul tau iti face sex oral? Nu simti placere cand/daca esti linsa acolo jos?

| mihai69 a răspuns:

Singură ai încercat?
Nu de alta, dar la tine libidoul nu e deloc zero, ci numai teama de durere te oprește de la "practică".

| Hyperion7 a răspuns:

Ce-ar fi sa mergi la un terapeut, mai degrabă?
Sună a trauma.

| AliGab a răspuns:

Ai fost agresata sexual cand erai copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal la unele femei să fie așa.

| AliGab a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i normal deloc. Fata a avut o trauma, altfel nu se explica.

| Robert2526 a răspuns:

La ginecolog ai facut ecografie? A inlaturat orice cauze fizice pentru care patesti asta? Ai sau ai avut in familie ( bunica, strabunica, etc) cu cancer de san? Inainte sa iti recomand ceva, vreau sa stiu ce ti-a zis medicul ginecolog... O sa iti scriu ce iti recomand in privat.

| Madaxo97 a răspuns:

Trebuie sa fie un lubrifiant la care nu esti alergica, sunt atâtea mărci pe piață, daca nu găsești, folosiți saliva, îți coboară acolo jos cu limba pentru a te uda el? Poate nu stie el sa te excite, aveți un preludiu ca la carte, in care el te săruta peste tot, inclusiv in zona intimă? Daca da si tot nu te exciți atunci chiar e o problemă. Mai încearcă si pe la alți doctori, chiar psihologi, pentru ca ar putea avea si o cauză psihică faptul ca nu te uzi deloc. Totul de la creier pleacă până la urmă.

| Alexalex1000 a răspuns:

Bună! Du-te la alt ginecolog și spune-i problema și te va rezolva. Nu te-a ajutat un medic, încearcă altul

| Aurelian321 a răspuns:

Îl pui pe iubitul tău sa îți facă sex oral. După îl lași sa te penetreze. La al doilea număr ar trebui sa fie ok. Dacă nici asa nu merge îți trebuie un preludiu mai lung. Îi explici ce și cum îți place pentru a-l ajuta, dacă nu reușești nici asa. Poți schimba pe la spate, adică anal, poate îți vei atinge acolo punctul G, după poți continua actul sexual normal.

| Siderat99 a răspuns:

E psihologica problema. Mergi la un psiholog bun. Ti-e frica si daca ti-e frica vaginul nu se dilata si nu se udă. Daca nu se dilata si nu se uda doare. E anxietate. Sunt multe femei cu aceasta problema. In general cele care au ramas cu o frica/ traumă.

| jjuydcujnd explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri! Nici cu sexul oral nu funcționează, mă doare la fel de tare și după preludiu.