| Gheorghita_Danut_1969 a întrebat:

am o problema in legătura cu un BMW 320d e46 150cp, se aude o bătaie la motor la relanti dar când accelerez bătaia se aude mult mai rapid.Ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Posibil sa ai problema la unul sau mai multi dintre tacheti.
Cel mai bine ai merge la mecanic direct, economisesti timp si banii.

| Mircea049202 a răspuns:

Salut! Dupa părerea mea 80% s-ar putea sa fie de la lanțul de distribuție. Nu mai merge cu ea asa pana nu o vede un mecanic de încredere. Daca pică inainte sa'l schimbi poate face avarii serioase, si poti fi nevoit sa schimbi chiar si motorul. Noroc!

| Ironwin a răspuns (pentru Mircea049202):

Lantul de distributie nu bate (nu are de ce happy ) in rest sunt de acord cu sfatul de a merge la un mecanic urgent.

| Mircea049202 a răspuns (pentru Ironwin):

Inseamna ca nu stii ce fel se aude lanțul, ce fel e suntetu' ala metalic ca un fel de bătaie ce il face.