| Aalexander a întrebat:

Salut.
Ma poate ajuta cineva la parcari cu masina? sa mi explice.
Cand o parchezi cu spatele si o bagi dupa o masina din parcare.
Din stanga, la final, dai de doua ori din volan iar din dreapta, la final dai o data.
Nu stiu cand trebuie sa dau o data sau de doua ori. sad

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu asa se invata sa parchezi, nu exista un standard la cum sa parchezi, fiecare sofer are stilul lui. cauta niste filmulete pe yt despre tehnici de parcare, sigur gasesti asa ceva... in rest multa practica

| Aalexander explică (pentru suntserios):

Multumesc de raspuns.
Alte sfaturi imi mai poti da? Vreu sa conduc perfect la examen.

| AgathaRo a răspuns:

Fiecare sofer are stilul lui. Depinde si de parcari si cel mai important factor fiecare masina difera punctul de reper ma refer la o parcare laterala. Cele oblice sunt parfum. Recomandat este ca atunci cand faci o parcare laterala sa lasi ultima pozitie a volanului asa.