| VldTzZ a întrebat:

Mi-am schimbat setul motor de la 49cc la 80cc... CE imi poate face politia daca ma prinde?

8 răspunsuri:
| bogdanel7 a răspuns:

Iti trage frana de mana. Nu iti face nimic. Daca e nesimtit si se uita mai amanuntit dosar.

| eugem35 a răspuns:

Numai cei de la rar pot vedea asta
dac te opreste pentru viteza est nasol ca stiu si ei cat poate sa fuga un motor de 50cm3 si tu cu unul de 80cm3 dapasesti usor 90km, ai mare grija. si sti ca nu ai voie sa modifici capacitate cilindrica
ce dapaseste 50cm3 iti trebuie permis

| alecs94 a răspuns:

Nu iti zice nimica, nu se uita el la motor, se uita doar la acte

| drifter_5260 a răspuns:

Dosar penal. conducere auto fara permis de conducere ( pentru 49 trebuie atestat, pentru 80 permis cel putin A1 )

Răspuns utilizator avertizat
| dfend a răspuns:

Asta ii chiar culmea cum sa te prinda cu viteza, mai oameni ganditi inainte sa scrieti, schimba-i pinioanele si prinzi 130km/h cu aia de 50cmc

| VldTzZ explică:

Da dar am un Aprilia rs 50 care nu pare de 50.mereu ma intreaba ce capacitate are cand ma opresc

| Mircea_4504 a răspuns:

Defend are multa dreptate se vede ca stie cei un motor, schimbarea capacitatii cilindrice a motorului nu influenteaza sub nici o forma viteza unui vehicol ci doar mareste puterea lui, panta care altadata o urcai sa zicem cu treapta a 3 dupa modificare o urci cu tr.4