| ChituCatalin a întrebat:

Salutare la toată lumea! Un răspuns aș dori la o problemă.Am parcat mașina în fața curții unei proprietăți vecine cu a mea.Propietatea este părăsită deoarece moștenitorii nu au venit de vreo 7 ani.Deobicei parchez în fața casei mele dar a fost cineva pe la mine și în seara aceea am lăsat-o acolo. Dimineața am găsit roțile înțepate și bănuiesc cine deoarece m-a amenințat sa nu mai parchez acolo ca îmi taie cauciucurile.In ziua când m-a amenințat nici nu parcasem eu era un cumnat al meu care venise pe la mine.Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care-i intrebarea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și răspuns la ce vrei? Că nu ai întrebat nimic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Care este dilema?
Vandalismul se reclama la politie, indiferent ca stii sau nu ce s-a intamplat. Declari ca te-au amenintat in trecut, iar asta ii face deja vinovati pe jumatate.
Daca ai noroc si exista camere de supraveghere in zona, te-ai facut cu anvelope noi si liniste in cartier o buna perioada de timp.
PS: daca nu mergi sa reclami, poti fi acuzat de tainuire.
Succes!