| noname_1116 a întrebat:

Intodeauna am vrut sa stiu in termeni mai complexi... ce inseamna sa fi pe stop?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu sunt de aceas parere cu Cami happy
Nu folosi acest termen '' Sunt pe stop'' sau'' Am ciclu''. Nu!winkingTrebuie sa fi o fata finuta. O fata care stie sa vb frumos si care sa nu ii iasa cuvinte din astea pe gura. E mai bine sa inlocuiesti cuvantu ''ciclu''. Sa spui ''menstruatie''.
Asa demonstrezi ca esti o fata educata.happy

13 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Inseamna ca nu are voie sa-ti ¨intre¨nimic cand esti pe stop, doar sa-ti iasa laughing.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

A fi pe stop inseamna ca ai ciclu, si nu ai voie sa faci sex deoarece poti contacta foarte usor unele boli.

cami
| cami a răspuns:

Mai, daca tot vrei sa fii o fata moderna, care cunoastea mult mai multi termeni, inseamna sa ai menstruatie.
In niciun caz, sa nu mai folosesti sintagme de genul : sunt bolnava, sunt pe ciclu, etc. Exprima-te frumos happy. Degeaba incerci tu sa maschezi (vizavi de un baiat ) lucrul asta, nu s-au nascut nici ei ieri.

cami
| cami a răspuns:

@Lavinus... suna mai frumos? straight face

| SweetCandy a răspuns:

Sa fii in perioadfa aceea a lunii, in timpul menstruatieihappy

| Puiutz a răspuns:

Ceao :*. pai uite. ca sa nu ne facem de rusinechatterbox... noi spune ca suntem pe stop.adica menstruatzie. ca unii baieti. rad cand aud`oh go on. si atunci asa suna mai frumoshappy.

pupici`:*

| kh1ss a răspuns:

Este atunci cand ai menstruatie.

| dulcika a răspuns:

Buna.
cu alte cuvinte spui ca esti in perioada aceea de menstruatie a lunii.
pa

| annda a răspuns:

Adica atunci cand ai ciclu, cand esti in perioada aceea din luna.

| Babushka a răspuns:

Sa fi in perioada aceea a lunii adica cand ai ciclu menstrual.

| ina129 a răspuns:

A fi pe stop inseamna perioada din luna a fiecarei femei in care are menstruatie...Acest termen se foloseste pentru ca ne-am modernizat si nu putem zice in public "am menstruatie"... Iar unele persoane adulte mai folosesc acest termen de "stop" pentru a spune ca sunt "stop" adica nu pot intretine relati sexuale.
Fac o mica paranteza pentru cei ce au zis "cand ai ciclu"...normal si corect ciclu se zice perioadei in care nu ai... iar perioada in care ai se numeste menstruatie.(sper ca nu va suparati pentru aceasta paranteza)
Sper ca ti-am fost de folos mesajul meu.winking:*

| deluxe a răspuns:

In fiecare luna, normal la 28 de zile apar sangerari, numite menstruatie. Nu este nimic rusinos, este ceva normal si cel mai feminin lucru.

| dorinaandrada a răspuns:

Poi se poate si altfel,, a venit mosu"