| Chuchilili a întrebat:

Ce inseamna termenii: neurologie,gastroenterolgiolie, ginecologilie. Nu stiu daca am scris bine, sunt termeni noi pentru mine. FUNDAAA!

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Neurologie - stiinta care studiaza creierul si afectiunile lui medicale

gastroenterologie - e legat de aparatul digestiv

ginecologia - se ocupa de aparatul genital feminin si afectiunile sale

| enonimox a răspuns:

Neurologie - stiinta care studiaza creierul si afectiunile lui medicale

gastroenterologie - e legat de aparatul digestiv

ginecologia - se ocupa de aparatul genital feminin si afectiunile sale