| Marrriaaa a întrebat:

Deci. Ma cert zilnic cu parinti mei, ma streseaza, ma cearta din orice, comenteaza mereu la mine, aseara m.am certat cu ei ca le. a venit factura la tel un milion jumatate, au zis ca. mi scot si net', si alte chestii,. X_x.
Vreau sfaturi.
Dau fundita si vothappy.

Răspuns Câştigător
| Marynna a răspuns:

Mda...neintelegerile adolescentei.Stiu si eu cum e, si eu ma cert cu mama din orice. Explica-le si tu ca te-ai saturat sa tipe la tine din orice nimic, ca vrei sa fie si ei mai intelegatori[le zici si tu pe un ton normal, nu tipi] si vor intelege.Incearca si tu sa nu mai depasesti minutele sau sms-urile pe care le ai, sau plateste costul suplimentar[eu asa facthinking] si incearca sa nu faci ce stii ca ii deranjeaza[bine, acum daca ii deranjeaza ca te uiti la tv, asta e, tot te uitilaughing]

sper ca te-am ajutathappy

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pai si tu esti tacanita de ai vorbit de 1 milion jumate...
Asta as face si eu in locu parintilor tai
Si eu ma cert cu ai mei
Ei vor sa ma vada tuns
Eu vreau sa ii vad pe ei multumiti
Dar nu pot sa ma tundlaughing
Prin urmare. eu zic sa numai vb la telefon atat de mult
Incearca pe net ia-ti un microfon vezi tu ce faci
Dar totusi 1 milion jumate e prea mult pe criza asta
Eu am abonament cosmote nu stiu daca vorbesc 100 de minute pe luna
il tin mai mult sa am la ce asculta muzica=) cand sunt plecat de la pclaughing
Mare grija cu parintii

| Piiink a răspuns:

Pai inkearca sa le faci o saptamna pe placwinking sau nu stiu cateva zile asculta. i si apoi n-o sa mai ai nici o problema :X asa fac eu mereu laughing rolling on the floor cand fac ceva uralaa la mine ca nemankatii laughing si i askult o saptamna cam asa si dp aia nu mai am nici o problema big grin funda?batting eyelashes

| AWonderfulDay a răspuns:

Ca de obicei

Nu`i ceva iesit din comunwinking
Incearca sa-i explici ca esti deja mare sh ca sh ratele se marescwinking laughing
Sh eu ma cert cu parintii mai intotdeuna sh din prostiee...sad dar pana la urma tot eu castigwinking

| nycole a răspuns:

Parintii nu prea inteleg adolescentii, mai ales daca nu vorbesc prea multe si totul se rezuma la tipete. Las-o si tu mai moale cu telefoanele, fiindca le este si lor greu sa plateasca asa sume, si vorbeste si tu mai mult pe mess.Incerca sa nu tipi si tu, ca nu rezolvi nimic. Incearca sa le spui ca nu o sa se mai repete si tine-te de cuvant.Incerca sa vorbesti mai mult cu ei.

| iulia1996 a răspuns:

Incearca sa cauti ceva in comun cu ei si sa te porti cum vor ei astfel isi vor da seama ca tie iti pasa si ca vrei sa te intelegi cat mai bine cu ei:d:d:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nici tu nu esti prea sfanta laughing.
Eu am avut vara asta factura de 3 milioane rolling on the floor), mureau de draci rolling on the floor.
Trebuie sa fi si tu mai sfanta, aprobai si incearca sa pari atenta cand vorbesc cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceleasi probleme financiare ca parintii tai si culmea tot din aceleasi cauze.Ma, ce naibii nu ginditi ca in momentul cind puneti mina pe tel ar putea insemna o pereche de adidasi, un plover, o geaca sau ce toala a-ti vrea voi? Ce mama naibii cistigati decit sa clevetiti? N-am nimic impotriva unor relatii minore dar de ce sa va coste? Prosti mai sinteti fi-r-as timpit sa fiu.

| maryingerasulpasnic13 a răspuns:

Vad ca suntem in aceiasi situatie! parerea mea e ca ar trebui sa taci si sa...(ask ce spun ei) sa vezi ca nu o sa mai tipe la tine! crede-ma sunt (specialista) :* incearca eu am incercat si a fost mult mai bine acum eu si mama mergem la cumparaturi amandoua... s. a succes