| MoonLight a întrebat:

Deci eu m-am saturat! In fiecare seara aproape trebuie sa ma cert cu el! A inceput sa devina regula si eu m-am saturat si il iubesc prea mult ca sa pot termina totul fix acum cand am reusit sa-l fac sa tina la mine abia dupa o perioada de 8 luni de zile in care m-am chinuit sa il castig. Acum insa nu stiu ce are.ne-am certat aseara pe motivul webului. Ca i-am cerut web si nu a vrut sa-mi dea si nu am pornit cearta, dar era o treaba mai veche si a inceput sa imi repete ce mi-a zis atunci.ca cica nu imi mai da web ca eu il tin in bara si pana mea. Ok, toate ca toate, aseara vreiam sa ne impacam si i-am dat sms. El a scris ce a scris.normal.in sictir.si mi-a taiat vorba cu "hai pa.pa noapte buna", si nu stiu ce i-am mai scris si i-am multumit pentru starea mea minunata care mi-a lasat-o atunci si a spus ca inchide telefonul. Mentionez ca eu aproape de fiecare data cand ne certam fac primul pas spre impacare si mi-e sa nu se fi obisnuit cu asta. Azi nu a raspuns toata ziua la telefon, pe mess a intrat jumatate de ora si tot ce a debitat a fost "bine fac, stau, tu ce faci?happy" atat si nu a mai raspuns si dupa a iesit subit.
Acum a reintrat si l-am intrebat ce sa int daca este ok si i-am spus ca l-am sunat de 2 ori si mi-a trantito "am avut 2 apeluri de la x si y nici unul de la tine" straight facestraight face. Si nu e nici in apele lui imi vorbeste in scarba si pune "happy" ceea ce nu e ok si pune numai cand e suparat. Eu nu stiu ce sa fac, m-am certat si cu una din cele mai bune prietene ale mele din cauza lui si aceasta mi-a spus sa nu mai fac eu primul pas ca sa ne impacam si de aceea sunt foarte derutata!crying
La toate intrebarile pe care i le pun raspunde " nimic/nimeni/nu/ happy ". Nu stiu daca are pe altcineva si nu prea cred teoria asta, dar nu stiu ce sa mai cred. De ce e suparat?!straight face
Dati-mi niste sfaturi cu ce as putea sa fac si nu vreau raspunsuri tip "paraseste-l / desparte-te de el!/etc...", doresc sfaturi utile si sincere! Va multumesc ca ma ascultati! Respectele mele pentru TPU!

3 răspunsuri:
| dan_1805 a răspuns:

E posibil sa aiba pe altcineva sau e suparat ca ai incercat sa-l faci sa tina la tine poate el tinea dar nu tiai dat tu seama

| Love_4994 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui intr-o zi sa va intalniti si sal intrebi daca are vreo problema, sau daca la suparat cineva cu ceva.Sa incercati sa vorbiti despre asta.Sau poti incerca sa nu mai aduci in discutie nimic din ce crezi ca s-ar putea supara pentru a nu-i mai da nici un motiv de cearta.In ultimul caz lasa-l un timp sa se calmeze si poate va fi bine. Oricum tu il cunosti mai bine cred. Sper ca te-am ajutat:*

| MoonLight explică:

@Love
se supara din orice si cand nu te astepti.si faza cu intalnitu si discutatul nu tine raspunde la fel.