| PotatoMustDie a întrebat:

Am o intrebare dragi utilizatori ai acestui site:
Nu va enerveaza oamenii care, dupa ce iti dau un raspuns bun sau rau, cer funda la sfarsit? Nu jignesc pe nimeni sper.

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

Ba da, mie personal mi se pare nesimtire. Daca raspunsul tau a satisfacut intrebarea, va primi funda, daca nu, nu! n-o sa primesti funda doar pentru ca o ceri! Plus ca raspunsurile care au la sfarsit "funda" sau "funda te rog" sau "da-mi funda", mi se par a fi scrise asa in sictir, nu pentru a ajuta, ci pentru a capata o funda care ORICUM NU TE AJUTA CU NIMIC!

| PotatoMustDie explică (pentru diwa):

Ce mi se pare hilar e ca cei care cer funda de obicei nu primesc nimic.

| Teolps a răspuns (pentru diwa):

Mie persoanele astea imi par de-a dreptul dezgustatoare, sunt mai rau ca cersetorii de pe strada, macar aia doar intind mana, astia mai si vorbesc

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca cerinta lor are o absoluta inutilitate,mai e cum mai e,dar ce parere ai de toate intrebarile care se termina cu vesnicul "dau funda"?!?
Pe mine,ca om,ca biped inteligent, ma jignesc aceste intrebari, parca ar incerca sa mituiasca, sa cumpere niste raspunsuri, oferind ceva care nici nu le apartine, nici nu exista!

| aladinbeci a răspuns:

Crede-ma ca ii prefer pe cei care cer funda decat pe cei pentru care aproape orice intrebare care este din domeniul unei stiinte(in special stiinte exacte) reprezinta neaparat si obligatoriu o tema. Din pacate sunt multi care intra pe site doar ca sa raspunda in doi peri sau sa faca morala altora. Daca cineva ar pune o intrebare legata de vreo activitate pentru care s-a luat premiul Nobel la chimie sau fizica(de ex.), probabil ca ar fi taxat imediat ca e un corigent sau repetent, i s-ar face o morala feroce si ar fi trimis sa-si faca singur tema. Sau, ma rog, asa-zisa tema! De raportari nici nu mai pomenesc. E mai simplu pentru astfel de useri sa pozeze in mari justitiari si sa ia puncte in rank facand morala altora decat sa incerce efectiv sa dea ajutor. Poate ca ar fi mai bine ca userul care a pus intrebarea sa decida nu numai cine primeste funda, ci si cine ar trebui sa primeasca puncte pentru raspunsurile postate, nu sa se dea punctaj acestora din urma in mod automat. In sfarsit, asta este parerea mea.
Iti doresc multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti reclama la admini pentru raspuns tendentios

| ketanal a răspuns:

Pe mine ma enerveaza mai mult cei care zic la sfarsit, "sper ca te-am ajutat" sau "sper ca ti-am fost de folos", e o cere de funda mai subtila.

| Elizabethe a răspuns:

Uneori mai fac si eu asta! : I