| AlexPal01 a întrebat:

Sunt frizer si am fost operat de unghie incarnata la picior la unghia cea mare, cei care ati mai fost operati stiti ca dupa vindecarea operatiei ramane ca un gol in unghie pana sus intr-un colt.
Eu tot timpul acesta am tuns in șosete si in papucii.
Nu stiu cum dar firele de par marunte si-au facut loc si au intrat in acel gol ramas de la vindecarea operatiei tocmai sus in capatul unghiei
Nu stiu cum sa fac sa scot firele de par de acolo, am incercat cu penseta si alte chestii dar nu am reusit.
Ce sa fac sa iasa firicelele de par mici de sus din coltul unghiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca este asa cum spui, ai ceva infectie acolo?

| AlexPal01 explică (pentru darrio2007):

Nu am infectie pentru ca este recent si am ca o gaura acolo unde mi-a fost taiat coltul de la picior, dar ma gandesc cand o creste coltul si ramane parul acolo sa nu fac infectie atunci

| Lupică27 a răspuns:

Daca ai avut ciorapi nu au avut cum sa intre

| AlexPal01 explică (pentru Lupică27):

Ba da intra, crede ma ca parul isi face loc peste tot