| TOROSKAI15 a întrebat:

Bună. Am și eu o problema încerc sa mănânc și am un nod în mijloc jos și nu pot scăpa am senzatie ca se misca ceva inauntru și am di dificultăți de înghițire.ce pastile as putea lua
Problema e ca atunci cand beau suc imi vine înapoi sucu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce intrebi de pastile, odata ce spui ca nu poti inghitii?
Bea mai multa apa si se duce, ori manaca mai multe supe creme si mancare care nu este uscata.

Nu mai bea suc, ca-i total nerecomandat la cei cu reflux esofagian, gatsric sau probleme de stomac

| sierra1 a răspuns:

"TOROSKAI15: am un nod în mijloc jos...și am di dificultăți de înghițire.ce pastile as putea lua"

lasă pastilele, poate ai vreun chist (uriaș?), ceva și nu-i de joacă, fă urgent un rmn!

| ReddY25 a răspuns:

Vizitează medicul de familie

| Scotianca a răspuns:

Mergi la medicul de familie si explica-i problema ta.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să te duci la un doctor.