| robertpopescu12 a întrebat:

Salut.
Va rog, nu judecati, am fost la fotbal si am intrat la cap, si un tip care e saracu cel mai neingrijit si mna, batut de soarta. a intrat prin spatele meu si am si dat usor cap in cap cu el, am pus mana la capul meu, nu am observat sa mi sa puna de pe cap sange pe mana. credeti ca e posibil sa se transmita in felul asta vreo boala de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Nu este posibil, nu se transmite nimic.

| robertpopescu12 explică (pentru ioana748):

Multumesc, mereu am observat raspunsurile dumneavoastra pentru mine si mereu ati fost foarte draguta, va apreciez enorm

| ioana748 a răspuns (pentru robertpopescu12):

Cu drag,
Multumesc pentru funda.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu credem ca este posibil in cazul descris de tine ca tu sa fi luat o boala prin aceasta actiune de a da cap in cap cu un alt jucator de fotbal, pentru ca nu aveai nici tu nici el rana deschisa si nici nu v-ati spart capetele in acelasi timp
din intrebarile pe care le pui, rezulta un singur verdict ai anxietate si implicit iphondrie!
daca vrei sa scapi de aceasta teama permaneneta ca te vei imbolnavi de ceva, cand pui mana pe clanta usii, pe caine, pe pisica, cand stranuti sau stranuta altcineva dar este in spatele tau etc atunci recomand sa mergi la un medicwinking

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu, insa intrebarea e pusa intr-o maniera cam nesimtita.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic.
Așa e la fotbal.