| Florazul15 a întrebat:

M-am lovit destul de rău cu ghiozdanul in coasta stânga. Când mi-am pus rucsacul in spate m-am lovit în coastă cu el, avram o sticlă de apă în ghiozdan și cred că cu ea m-am lovit si de atunci mă doare destul de rău coasta. Este vreun organ intern în partea stângă a abdomenului, există vreo posibilitate să fi pățit ceva la vreun organ intern?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu cred ca nu ai nimic grav
ai pus un parinte sa se uite acolo?
esti vanat? te doare moderat sau tare cand atingi zona lovita?
sa fie vorba de o coasta afectata? de la lovitura atat de usoara...
https://www.drmax.ro/articole/coaste-rupte-cauze-simptome-tratament

| Florazul15 explică (pentru Simpatic):

Este roșie zona și ma doare când inspir in partea dreapta a abdomenului

| dullcat a răspuns:

Cat timp a trecut de atunci? Vorbeste cu parintii ca sa decideti daca este cazul de o vizita la medic.

| Florazul15 explică (pentru dullcat):

O zi, văd că mi-a trecut din durere

| dullcat a răspuns (pentru Florazul15):

Bine atunci, ai grija pe viitor.

| Lidia09 a răspuns:

Da există multe organehappy
Nu-i grav dacă doar te-ai lovit cu sticla când ai pus ghiozdanul în spate, bine că n-ai căzut cumva mai rău, probabil că te-ai lovit cu dopul de aia te doare așa, mărog nu cred că-i ceva grav de care să-ți faci griji. Pune niște alcool etilic și o să treacăhappy