| Corina45788 a întrebat:

Bună seara, o crema bună pentru bubă la gură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Defineste buba!
una este herpes si alta este alt tip de "buba"
aciclovir este pentru 'buba', dar daca aceasta este herpes simplexwinking

| Corina45788 explică (pentru Simpatic):

Din o bubița ca un cos, au apărut încă 3-4 pe lângă, și au lichid, am spart bubițe și nu se duc de 3 zile

| Simpatic a răspuns (pentru Corina45788):

Ok,pare herpes din ceea ce descrii! cum au recomandat colegii atunci, la farmacie mergi poti sa si arati bubitele, dar cu siguranta ai nevoie de Aciclovir crema!

| Hyperion7 a răspuns:

Aciclovir

| Lidia09 a răspuns:

Unguent de tetraciclină

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, cel mai bun remediu este propolis.

| alexm2004 a răspuns:

Aciclovir sau Zovirax Duo.

| Mindfulness a răspuns:

Aciclovir.

| Furnicarul a răspuns:

rolling on the floor
Laptisorul de tatca