| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o intrebare putin mai ciudata si nu stiu daca o sa intelegeti ce spun. Azi dimineata m-am trezit cu o mica umflatura rosie in zona ochiului, respectiv linia apei, cand m-am uitat in oglinda am vazut o linie neagra si ma gandesc ca poate este o geana, am incercat sa o scot dar nu pot, nu functioneaza nici cu betisorul nici cu penseta nici macar cu acul, este efectiv in piele dar e vizibila si ma cam deranjeaza putin ca se vede o diferenta dintre ochiul stang si ochiul drept. Ochiul stang este mai rosu putin. E cazul sa merg la doctor? Sau cu ce as putea sa scot geana respectiva. sper sa nu ma insel si sa nu fie altceva sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai gene false, puse?

| Darriiiaaaa1234 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am gene fir cu fir, port doar gene banda care se lipesc dar nu mereu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darriiiaaaa1234):

Gene false se numesc absolut toate genele care nu sunt ale tale naturale, indiferent ca sunt "fir cu fir", cu banda, cu adeziv samd.
M-am gandit ca ti-a intrat un fir de geana falsa in ochi si ai nevoie de un medic oftalmolog ca sa ti-o scoata, ca nu se stie in ce s-a infipt si-ti provoaca inflamatia si infectia ochiului.

| Miruna333 a răspuns:

Du-te la doctor. Daca nici cu penseta nu poti, ai nevoie de ajutor specializat. Poate nici nu e geana

| Darriiiaaaa1234 a răspuns (pentru Miruna333):

Nu cred nici eu ca este geana, e efectiv in piele daca stii ce zic nici nu stiu cum s-a intamplat si ce s-a intamplat in zona respectiva. Norocul meu e ca abia se vede umflatura respectiva

| Miruna333 a răspuns (pentru Darriiiaaaa1234):

Nu mai sta, fa-ti prog rapid

| AlexCriss2000 a răspuns:

Mergi la medic, la Upu. Nu mai încerca să o scoți tu.