| тєqυιℓα a întrebat:

Care este formatia voastra preferata si de ce?

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Iron Maiden este trupa mea de suflet.
Deoarece au o influenţă mai mare asupra altor trupe mari din scena heavy sau chiar thrash metal, şi mai ales pentru faptul că nu s-au dus niciodată prea departe de genul în care s-au consacrat. Au fost şi au rămas heavy metal, de la începuturi până în prezent.
Au mai avut şi un număr absolut fantastic de concerte live, 2.000 la număr.
Ascult Iron Maiden de vreo 8 ani, ei sunt printre trupele care m-au introdus în lumea metal-ului.

| тєqυιℓα explică (pentru KristalPop):

Mi-a placut ca ai adus mai multe argumente decat ceilalti.

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Habar n-am.
Sunt prea multe : Rammstein,Pink Floyd,Riverside,Gorillaz, Joy Division, BLS, Dream Theater si lista continua la nesfarsit.

Sunt prea "shaormist" ca sa ma hotarasc asupra unei singure formatii. Da', dac-ar fi neaparat sa fac o sintagma inflorita care sa justifice cine ar avea un anume avantaj, Rammstein e trupa care si-a pus iremediabil amprenta asupra a ceea ce sunt.Mai mult decat toate celelalte.

| CautNume a răspuns:

Nu pot alege doar una, iar printre preferatele mele sunt Evanescence, Trooper, Vama si Truda.

| Duucu a răspuns:

Momentan...
The Who.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omega :: formație de muzică creștină

Din cauza lor cânt la chitară de vreo 10 ani. happy

| FearOfTheDark a răspuns:

In ultimul timp am ascultat Megadeth si Sepultura.

| contαbαndonαt a răspuns:

Pink Floyd (the only one), din mai multe motive.

| Neena a răspuns:

Trupa preferata a mea e Linkin Park, deoarece cinta genul meu preferat, insa fac adesea surprize melodii de alte genuri si care imi plac si ele si ma fac sa ii ascult tot mai mult si mai mult. Datorita lor mi-am gasit genul meu preferat. Ador starea in care ma aflu atunci cind acult melodiile. Iar cea mai preferata cauza e ca am crescut pe muzica lor e trupa preferata a fratelui meu imi aminteste defiecare data de el si imi trezeste cele mai calde sentimente mai am multe alte amintiri placute. In plus invat cite ceva din versurile lor iar uneori chiar am impresia ca doar ele inteleg ce sa intimpla in sufletul meu si imi da puteri sa merg mai departe.

| David2702 a răspuns:

Nu am asa ceva