| SanducuSandu a întrebat:

Bună seara un preten de al meu a făcut permisu în Germania dar el zice că iau greșit orașu în loc de Vânju Mare iau scris vinju Mare, eu i-am zis că așa este în Germania că i-a pus în loc de ăsta, â' iau pus un, i'

3 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Nicaieri pe permisul german nu se specifica domiciliul actual sau locul nasterii, singurele documente in care apar informatiile de tipul asta sunt cele de inscriere la scoala de soferi si la examen. Daca a fost acceptat la examinare si a primit permisul nu are de ce sa-si faca griji, inainte de a fi acceptat la examinare in Germania se fac verificari si le-a trecut, daca voiau detalii il anuntau.

| SanducuSandu explică (pentru SanducuSandu):

Orcum aici nu se folosește, ș, ă ca la noi