| terry11 a întrebat:

Salutare!
Vreau sa dau de permis pentru categoria A2 si sunt din Ploiesti. Stie cineva un timp aproximativ de cand incep scoala pana iau permisul cam cat dureaza?
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Ai aici toate informatiile necesare, in functie de cand te programezi la examen se mai adauga cateva zile:

- 3 săptămâni când posedă permis de conducere pentru categoria A1 cu o vechime de până la 2 ani, timp în care efectuează 12 ore de pregătire teoretică şi 20 ore de pregătire practică (poligon şi traseu). Proba teoretică precede proba practică;

- 3 săptămâni când posedă permis de conducere pentru categoria A1 cu o vechime minimă de 2 ani, timp în care efectuează 24 ore de pregătire teoretică şi 10 ore de pregătire practică (poligon şi traseu);

- 4 săptămâni, când nu posedă permis de conducere sau are permis de conducere pentru alte categorii, în afară de AM, timp în care efectuează 24 ore de pregătire teoretică şi 26 ore de pregătire practică (poligon şi traseu).

https://autogeneral.ro/permis-categoria-a2/

1 răspuns: