| catalin542000 a întrebat:

Tot caut pe net dar nu găsesc informații exacte, poate știți voi.

Care este diferente dintre un Kärcher K7 Premium Full Control Plus și Premium Full control (fără plus) și Smart control și Premium smart control, S.a.m.d. sunt mai multe tipuri sa zicem la același Karcher K7.

Ma interesează pentru spălat masina!

1 răspuns:
| Korkodeln a răspuns:

Producatorul recomanda pentru autoturisme K7 WCM daca selectezi pentru utilizarile recomandate (Autoturisme, Motociclete si Biciclete), dar pe site-ul din Germania nu prea fac diferenta asta.

K7 e gama cea mai de varf de la diferentele sunt la "pistoale"
Premium Full Control Plus are taste de control presiune si afisaj LCD:
https://s1.kaercher-media.com/......_de_DE.pdf

Top-modelul Smart Control are in plus Bluetooth si o aplicatie sa controlezi parametrii (presiune, debit, etc.):
https://kaercher-center-vonsien.de/......t-control/
Nu stiu acum cat ajuta asta sau e doar o chestie "de fite" ca nu cred ca sta cineva sa butoneze pe telefon cand spala masina, dar deh, cine se respecte, se respecta;).

Pe urma mai sunt diferentele intre "Home" si "Power" care e varianta mai puternica pentru masini mari (dube, camionete) sau curti cu suprafata mare. Pentru o masina normala, daca nu faci off-road, varianta Home ar trebui sa fie OK.

Mai sunt diferente minore (pentru o masina obisnuita) la presiune si capacitate rezerbor, dar hai sa fim seriosi aici, K7 e top de top de la firma cea mai de top, n-ai cum sa gresesti.

Bonus, ia un video sa-l vezi in actiune:
https://www.youtube.com/watch?v=2dzgX9T5eeE