| anonim_4396 a întrebat:

Daca se va legaliza prostitutia ce se va alege de tara asta?
credeti ca mai avem vreo sansa ca popor? eu zic ca s-a dus moralitatea, mai e doar asa

5 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Dragă Selena,
nu depinde de lege să îndrepte lucrurile ci de oameni. De obicei restricţionarea face mai mult rău decât bine. Adevărul e trist cât de mult suntem bombardaţi cu mesaje indecente în ziua de astăzi, dar depinde de fiecare din noi dacă vrem să ne onorăm spiritul din nou sau plăcerile trecătoare ale trupului.

Pace!

| akka4 a răspuns:

Daca se va legaliza prostitutia, probabil ar disparea violatorii si probabil pedofilii, ceea ce ar fi un lucru bun.

| PurityBecameBlasfemy a răspuns (pentru akka4):

Da si nu.insa ar fi debravare cu adevarat acceptata

| akka4 a răspuns (pentru PurityBecameBlasfemy):

Vrei sa spui ca ar fi depravare mai mare ca acum?
Nu exista asa ceva...winking
Ar fi de 100 de ori mai bine din mai multe motive:
-Nu s-ar mai practica prin campuri sau parcari;
-Riscul de inbolnavire cu diferite boli sexuale ar fi mai mic;
-Statul va avea doar de castigat; si lista ar putea continua...

| armand3004 a răspuns:

Mie mi s-ar parea un lucru foarte bun legalizarea prostitutiei, pentru ca, oricum, "aceasta meserie" se va practica... Daca se va legaliza, va castiga si statul si fetele pentru ca ar avea si ele o pensie si clientii care vor fi siguri ca fetele sunt sanatoase.