| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Ati legaliza prostitutia?
Credeti ca taxarea curvelor va aduce multi bani la bugetul tarii?

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Niste bănuti acolo se v-a strange la buget cât să foloseasca palamentarii si guvernantii hartie igenica. Nu trebuie taxarea fetelor, ele sunt acelea care ne face fericiti cand suntem cei mai nefericiti (barbatii). Cei care sustin impozitarea lor sunt idioti si prosti, pentru ca a ajuns sa-si ceara si bruma de fericire sa fie impozitata. Huooo impozitati-va si negiobia.

Apache
| Apache a răspuns:

Da...curve au existat si vor exista mereu!
sincer cred ca este mai bine sa legalizezi o chestie pe care stii ca nu o poti controla ...decat sa sa stai, si sa le dai amenzi pe care nu le platesc niciodata

| Vizitiul a răspuns (pentru Apache):

Stii ca n-o poti controla sau nu vrei s-o controlezi? Fiecare ar trai...

| Apache a răspuns (pentru Vizitiul):

Daca este un capitol la care Romania sa exceleze ...acela este,, curve,,!
si cum sa le controlezi? sunt prea multe!
mai degraba incerci sa legalizezi chestia asta ...pentru ca mai apoi sa incerci sa detii mai mult control!
Acum...ce control poti sa ai? si legile astea sunt tampite,poti maxim sa le dai o amenda, pe care nu o platesc niciodata.si de inchisoare... tehnic se poate, dar practic.ai auzit de una sa fie bagata la inchisoare fiindca se prostitua?

| Vizitiul a răspuns (pentru Apache):

Problema ar fi ca nu se vrea. Daca arunci o prostituata dupa gratii, pariu ca numarul celora care se prostitueaza ar scadea vizibil, dar cum legea nu e lege, ele raman pe posturi.

| DorelSudoru a răspuns:

Eu da! Si atat

| AlxMro a răspuns:

Chiar am facut la orele de romana un proiect despre legalizarea prostitutiei. Cu care de altfel sunt de acord. Legalizarea prostitutiei implica impozit la stat, centre(unde se desfasoara prostitutia), diminuarea riscului de a te imbolnavii in urma actului sexual. Prostituata va avea salariu, carte de munca. Nu oricine s-ar "angaja" ca prostituata(se vor efectua analize, etc.).

| blueangel99 a răspuns:

Normal că ar aduce bani la bugetul ţării, dar nu prea mă împac cu prima frază: ''Aţi legaliza prostituţia?''

Părerea mea a fost şi asta worried

| Bezea a răspuns:

Cred ca priviti problema dintr-o directie gresita. E adevarat ca ar aduce si ceva bani la bugetele locale dar partea buna ar fi ca ar scadea sansa de a contacta anumite boli.

Răspuns utilizator avertizat
| elasexygagica a răspuns:

Eu sunt de acord cu legalizarea prostitutieilove strucklove struck da, am scapa de crizalove struck

| danielcretu1980 a răspuns:

Orice taxa creste bugetul.
pana la urma prostitutia exista si nu va disparea. macar sa fie taxata.

| bleblel a răspuns:

Legalizarea prostitutiei si a drogurilor, Romania ar avea o economie de invidiat!