| SirGeorge a întrebat:

Am o mica problema. Vreau sa imi iau o placa video noua, dar nu stiu sa o montez. Am desfacut unitatea sa vad daca am loc sa o montez, si din cate am vazut nu cred ca am unde sa o montez in placa de baza, nu este loc pentru placa...Am si cateva imagini cu placa de baza pentru. cei care stiu. Va rog sa ma ajutati cu orice. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

NU POTI MONTA O PLACA VIDEO PE ACEASTA PLACA DE BAZA,de ce?
Pentru ca nu ai macar nici slot (indiferent ca e agp sau pci-e, nu ai deloc)
Ai doar un slot PCI, care e doar pentru placa de retea si placa de sunet(in niciun caz pentru placa video)
Daca vrei sa montezi o placa video, trebuie sa schimbi placa de baza
Care este bugetul?
Si ce socket are procesorul tau?(775, 1155, am3, etc etc)
Te voi ajuta sa-ti iei o placa de baza noua, iar cand mai aduni bani iei o placa video, altfel nu ai cum

| SirGeorge explică (pentru Me2):

Unde trebuie sa ma uit la socket? Intel Pentium Dual CPU E2140 @ 1, 60 GHz (2CPUs), 1,6 Hz

| SirGeorge explică (pentru Me2):

Trimite-mi te rog un mesaj cu ID'ul tau.

| Me2 a răspuns (pentru SirGeorge):

Da,ai socket 775, mi-am dat seama dupa procesor, dar ce buget ai sa cumaparam o placa de baza noua, apoi cand mai ai bani luam si o placa video

| Me2 a răspuns (pentru Me2):

Ce slot au memoriile tale?(DDR2, sau DDR3?)

| SirGeorge explică (pentru Me2):

As vrea o placa pana in 250 lei (memoriile sunt DDR2)

| Me2 a răspuns (pentru SirGeorge):

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/p5b-de/ aceasta, apoi vei mai aduna bani (450-500 ron), si iei o placa video calumea

| SirGeorge explică (pentru Me2):

UIite ID meu sa mai vorbim happy sir_george95

10 răspunsuri:
| TupacShakur a răspuns:

Din pacate nu poti sa instalezi o placa video pci-e deoarece nu ai slot. poti instala doar una pci dar nu sant bine si sant foarte vechi.
dar totusi vreau si eu sa vad poza de care ai zis

| SirGeorge explică:

Placa de baza este MSI- model MS-7364