| RazOl17 a întrebat:

am niste probleme cu browser-ul meu. De cateva saptamani am descarcat o carte in format PDF si de atunci Google Chrome-ul tot mi se deschide cu o reclama. Ma explic. Deschid pc-ul si dintr-o data mi se deschide browser-ul cu o reclama de la nu stiu ce. CE POT SA FAC? CUM POT SCAPA DE EL?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza adwwcleaner
elimina ceea ce iti detecteaza
restart
ruleaza malwarebytes
elimina ceea ce detecteaza
restart
in chrome /setari/optiuni avansate/restabilire predeterminata
daca problema persista imi spui.

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este posibil ca broswerul sa se fi infectat cu virusi! Dezinstaleaza-le si instaleaza un broswer nou WINDOWS INTERNET EXPLORER 11 (https://internet-explorer-11-windows-7.en.softonic.com/) si sa o folosesti si sa navjghezi pentru o perioada scurta si apoi poti sa o instalezi din nou browserul GOOGLE CHROME! La fel am facut si eu!

| RazOl17 explică (pentru untu):

Tot cu virusul raman
pentru ca cu chrome-ul nu fac nimic ( ma refer ca nu-i sterg nici un virs nimic) ca tu ai spus sa instalez alt browser si sa-l foloses pentru o perioada scurta si apoi sa revin la chrome dar tot cu virus e chrome-ul

| xSight a răspuns (pentru RazOl17):

Descarca Malwarebytes, dai scan si aia e

| untu a răspuns (pentru RazOl17):

Atunci nu mai instala GOOGLE CHROME! Sunt si alte browsere ca MOZILA FIREFOX, OPERA, SAFARI, etc.

| kingersome a răspuns:

Schimbi windows-ul...eu chiar acum mă confrunt cu reclamele dar mi-e lene să-mi pun alt windows.

| RazOl17 explică:

A mers, dar scanerul (programul) mi-o ster chrome-ul
aricum merci