| existential a întrebat:

Dati importanta viselor?
Vi s-a adeverit vreodata vreun vis in realitate?
Aveti vise care se repeta?
Povestiti... sunt curios happy

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
2. Da.
3. Da.
http://bit.ly/2MZ1aZ4 http://bit.ly/2xK1SUi
Dacă ai curiozitate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca este vorba de adeverit, ci doar ca s-au intamplat.
Si da, unele s-au mai intamplat.

Insa nu le dau importanta.

| SilentRain a răspuns:

Nu
Cate o dată
Meh mi-e lene

| CIaudiu a răspuns:

Nu, pentru toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
Și iarăși nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Da și nu.
Depinde de mulți factori.

Uneori da, alteori nu.

Am avut.
Unele aș vrea să devină realitate, altele sigur nu!

| 19flo79 a răspuns:

Psihologia de acum 100 de ani avea explicatii pentru vise. Zic aici de Freud sau Adler si altii...
In zilele noastre, nu e nimic dovedit iar psihologia nu mai trateaza visele, decat poate foarte minor.
Ideea e sa nu crezi pe cineva care iti "traduce" visele, poate fi un sarlatan care sa te impresioneze pentru a-ti lua banii...

| anonimadinAlba a răspuns:

Visez de 2 luni acelasi baiat. Il cunosc si irl din vedere, dar n am schimbat 2 vorbe. El din cate am inteles de la o cunostiinta comuna ma stie de vreo 2 ani din vedere, el mi-a atras mie atentia prin septembrie.
De atunci il vad aproape zilnic prin statia de tramvai/ in tren. I am scris pe insta dar nu mi-a raspuns.
De cand am facut eye contact intr o dimineata, cand trece pe langa mine se uita in partea opusa ssu tot in fata.
Poate m-a manifestat sau cv, poate m-a simpatizat mai de mult sau cv. habar n am

| existential explică (pentru anonimadinAlba):

Pacat. Pare a fi un vis care nu se adevereste. Poate e mai bine asa cine stie.

| Adelin2017 a răspuns:

Uneori cand se intampla ceva, un lucru simplu, simt ca si cum am mai trait odata acest lucru, sau visat acest lucru!