| LeeYiSun a întrebat:

tumoarea pe creier este grava
adica daca operatia nu merge o sa mor?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde ce tip de tumoare ai.
Cat e de grava.
O cunostiinta din orasul meu a fos diagnostificata la numai 16 ani cu medulablastom.
Doua operatii au fost facute, din pacate tumoarea a invins, iar fata a murit!
Nu vreau sa te descurajez, dar cu tumoarea pe creier nu-i de joaca!
Nu toata lumea scapa!
Sa te ajute Dumnezeu sa scapi!
Te pup!

| LeeYiSun explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt un caz rar
doctorul spune ca la mine este grav

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LivingLouder a răspuns:

Este grava dar depinde si ce fel de tumoare

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Daca e mica si benigna nu e grava, un hemangiom nici nu trebuie operat.

| LeeYiSun explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Dar eu mai am si cancer la plamani

Răspuns utilizator avertizat
| ioanaAn a răspuns:

Mai gandeste pozitiv si incearca sa-ti iei ramas bun... E atat de trist. Iti tin pumnii, sper sa fie totu bine