| anonim_4396 a întrebat:

Am un umar mai jos ca celalalt si cand merg mi se pare ca o iau intr o parte, niciodata nu pot sa merg ca toata lumea..am fost sa imi fac radiografie si am coloana dreapta. dar mereu cand e o denivelare ceva, o ating mereu cu piciorul drept. s ar putea sa am un picior mai scurt? Si daca da, ce e de facut? Tin sa mentionez ca nimeni n a observat ca am un umar mai jos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Daca ai fi avut un picior mai scurt ai fi dezvoltat scolioza pana acum. Poate ti se pare tie, ti-am mai spus, fa kinetoterapie.

| Alll3x a răspuns:

Daca ai putea sa ai un picior mai mic ai putea purta o mica proteza sau un papuc mai inalt incat sa nu se observe si sa iti fie cat de cat umeri egeali