| sparklingqueen a întrebat:

Salut,mi-a intrat dizolvant de oja in ochi, fara acetona si mi-am dat cu apa in ochi timp de 30 de minute si nu am ochiul rosiu, nu lacrimez nu nimic, dar ma doare putin ochiul in care mi-am dat cu acel dizolvant, ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionicaestecher123 a răspuns:

Du-te la farmacie și cumpără ser fiziologic pentru ochii!
Puneți de 2 ori pe zi până durerea trece, după eventual dacă durerea nu trece te duci la medic!
Recomandat ar fi și după ce te dai cu ser fiziologic să te duci la medic da vezi dacă mai ai ceva.
Fundă?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la farmacie sa iti dea picaturi pentru ochi iritati. Alea calmeaza si ajuta ochiul sa isi revina.