| Ioana0701 a întrebat:

Mi-a intrat azi ceva in ochiul drept, cam ca o firimitura de paine, daca nu chiar o firimitura. Ma doare ochiul si ma ustura putin. Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Sa te speli foarte bine cu apa curata pe ochi, daca acea jena dureaza mai mult de cateva ore sa mergi la un oftalmolog sa se uite la ochiul tau, daca ti-a intrat ceva in ochi mai mult ca sigur a si iesit, iar daca nu, si nu iese nici daca te speli doar oftalmologul te poate ajuta.